Ми живемо в складний і неспокійний час. Глобальні проблеми, що їх має розв’язувати людство, дедалі більше загострюються, а конфлікти стають усе небезпечнішими. Досить складно в наш час доводиться дітям, вдвічі складніше дітям - вимушеним переселенцям.

Саме їм довелося в такому ранньому віці дізнатися, що таке війна, страх, саме їм доводиться звикати до нових умов, до нового оточення, саме їм доводиться вчитися жити по новому. Все це вкрай негативно впливає на дитяче світосприйняття, психіку, викликаючи тривогу, страх, стрес, депресію.

Оскільки дитини, яка перебувала в зоні воєнних дій, зазнала впливу негативних факторів різного походження, то й для ефективності, реалізуючи цей напрямок діяльності, слід діяти в узгодженій єдності з іншими спеціалістами – психологами, медиками, педагогами. Лише за умови здійснення комплексної діагностики відкривається шлях до особистості дитини та надання їй кваліфікованої допомоги.

Тож, основне завдання педагогів забезпечити належний виховний простір, створити сприятливі умови для соціалізації та подолання наявних негараздів, сприяти особистісному розвитку малечі.

Реалізація проекту «Гарячі долоні підтримки» дасть можливість створити у дошкільному навчальному закладі для дітей, що потрапили у складні життєві обставини максимально комфортні умови перебування та навчити пристосовуватися в складному світі, зберігати рівний настрій і внутрішню гармонію, формувати культурно – ціннісні орієнтири, сприятиме розкриттю творчих здібностей, ініціативи і активності кожного вихованця та наповнити його життя яскравими враженнями і відкриттями.

Завантажити повний текст проекту (PDF)

Картка проекту

Назва: Гарячі долоні підтримки
Тип проекту: мегапроект
Змістовий напрямок: Експериментальний

Автори та керівники проекту:
Алла Михайлівна Криворучко вихователь – методист дошкільного навчального закладу № 21, кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії».
Катерина Олександрівна Ужвак практичний психолог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 21 Вінницької міської ради» кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії».