Сучасній людині простіше отримати інформацію про погоду із засобів масової інформації, але простіше - не означає краще і цікавіше. При спостереженні за явищами природи (рухом хмар, стану рослин, поведінкою тварин, при користуванні простими приладами, що допомагають визначити погоду) розвивається спостережливість, вміння робити висновки, узагальнення - все це важливо для загального розвитку дитини.

Дитинство - це радісна пора відкриттів. У процесі ознайомлення з природою і навколишньою дійсністю дитина вчиться говорити, мислити, спілкуватися, освоює норми соціальної та екологічної етики. Зміст Базового компонента дошкільної освіти має забезпечити здобування дошкільниками знань, які максимально відповідали б вимогам сьогодення. Це мають бути не лише теоретичні знання, а й способи практичної діяльності, творчий досвід.

Інтенсифікації навчально - виховного процесу з екологічного виховання дошкільнят, для здійснення елементарного прогнозування погоди допоможе створення метеомайданчика. Це - лабораторія синоптика під відкритим небом, де навчання ведеться шляхом спонукання дітей до спостережень за навколишнім середовищем у своїй місцевості.

Метеомайданчик дасть можливість ознайомити дітей з основними стандартними метеорологічними приладами, з методикою і технікою спостережень та обробкою отриманих результатів.

Створення метеомайданчика на території дошкільного навчального закладу допоможе забезпечити проведення спостережень, практичних робіт, організувати систематичні спостереження за погодою, сезонними явищами в навколишній природі, а також вивчати мікроклімат території дитячого садка, підтримати ініціативу і активність кожного вихованця та наповнити його життя яскравими враженнями і відкриттями.

Завантажити повний текст проекту (PDF)

Картка проекту

Назва: Маленький метеоролог
Тип проекту: мегапроект
Змістовий напрямок: Експериментальний, пошуково - дослідницький

Автори та керівники проекту:
Алла Михайлівна Криворучко вихователь – методист дошкільного навчального закладу № 21, кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії».
Павліхіна Світлана Миколаївна вихователь дошкільного навчального закладу № 21, кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії».